Deri içine kalıcı olması için yapılan dövmeler kişinin isteği doğrultusunda kalıcı olarak silinebilmektedir.

Lazer ile dövme silme, Dövmeli alanın kesip çıkarılması veya traşlanması gibi pek çok yöntem kullanılabilirse de günümüzde lazer ile özellikle Q anahtarlı lazer ile dövme silme hastaya daha konforlu bir dövme silme işlemi sunabilmektedir.

 

DÖVME SİLME  İŞLEMİNİN KÖTÜ SONUÇLARINI EN AZA İNDİRMEK, İZ  VB. GELİŞİMİNİ ENGELLEMEK İÇİN TERCİH EDİLEN SİSTEM GENELLİKLE Q ANAHTARLI LAZER SİSTEMLERİDİR.

Dövme silme işlemini etkileyen  faktörler:

  • Dövme boyası rengi,
  • Dövme boyalarının uygulanama zamanı,
  • Dövme boyalarının cilt içindeki derinliği,
  • Dövme boyalarının uygulandığı bölge,
  • Dövme silme işleminden sonra işlem bölgesinin kişisel bakımı.

Dövme Silme’de Genel bilgiler

Siyah renkli dövmelerin diğer renkli (sarı, lacivert, mavi, kırmızı, yeşil, kahverengi, pembe, dövmelere göre q anahtarlı lazer ile silinmesi daha kolay olmaktadır.

Dövme boyalarının cilt içindeki derinliği ne kadar fazla ise seans sayısı orantılı olarak artabilmekte hatta bazı olgularda kemik penetrasyonu ( kemik içinde dövme uygulama) oluştuğu için ileri dönemlerde traşlama gerekebilmektedir.

Dövme boyasının uygulandığı bölgeler seans sayısını değiştirebilirler. Örneğin yüz_boyun bölgesi ile el_kol bölgesi uygulamalarında seans sayısı farklılıkları oluşabilmektedir.

Dövme boyasının uygulandığı bölgenin lazer ile silme işleminden sonra kişisel bakımın ( kremleri kullanma, koruma, v.b. ) başarısıda cilt üzerinde iz , enfeksiyon gelişmesini engellemektedir.

Dövme silme seans aralıkları nedir?

Genellikle 1-2 ayda bir yapılmaktadır. Kaş üstü uygulası 3 hafta da bir yapılabilir.

Hangi bölgelere yapılabilir?

Her yerdeki dövmelere lazerle silme işlemi yapılabilir.

Bir seans süresi ne kadar sürmektedir?

Hızlı çalışan q anahtarlı lazerle ile artık dövme silme işlemi süreleri de (dövmenin büyüklüğüne) göre 5-30 dakika arasında sürmektedir.

Dövme işlemi sonrası kişisel bakım nedir?

Lazer bölgesi hertürlü enfeksiyona, darbe, aşınma, kimyasal maddelere ve güneşe karşı korunmalıdır. Hekimin tavsiyesi ile gereken ilaçlar kullanılmalıdır.

Genellikle işlem günü duş tavsiye edilmez. Tedavi alanını temiz tutma önerilir. Bunun dışında günlük yaşantıyı engellememektedir.

Uygulama ücreti nedir?

İşlem maliyeti uygulanacak bölge, dövme büyüklüğü vb faktörler ile hekim tarafınca muayene sonucuna göre kişiye özgü  belirlenmektedir.

Dövme küçüldükçe fiyatta azalarak değişmektedir.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."


 


 

Şuan Sitede

13 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Takvim

« January 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31